АктуальноГоловнаУкраїна

Гончарук зайнявся проблемами з видобутком газу

У минулому році в Україні впав газовидобуток, найбільші родовища майже повністю виснажені.

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук у четвер, 13 лютого, вирушив на Опішнянське родовище в Полтавську область, щоб розібратися з проблемами у видобутку газу.

“Сьогодні з візитом на одній з полтавських свердловин Укргазвидобування. Щоб поспілкуватися з працівниками родовища і зрозуміти, що заважає сьогодні галузі розвиватися. Полтавська область – один з головних нафтогазовидобувних регіонів України. Більше 40% українського газу і кожна п’ята тонна нафти і конденсату надходять з Полтавщини. Але цього мало”, – написав прем’єр у телеграм. 

Він зазначив, що в Україні на цей час уже спростили дозвільні процедури, впровадили електронні аукціони і розробили комплекс законодавчих змін для пожвавлення українського газовидобутку. 

“До підписання готуються дев’ять угод про розподіл вуглеводневих надр, а також запущено “Інвестиційний атлас надрокористувача”, на який нанесли більше 100 готових до надрокористування об’єктів, зокрема перспективні нафтогазові площі. У лютому вже стартують 12 аукціонів на ділянки через електронні торги”, – повідомив Гончарук. 

При цьому він уточнив, що продаються не самі родовища, а тільки дозволи на користування надрами. 

За даними Нафтогазу, за минулий рік видобуток газу в Україні впав на 1,4% – до 20,7 млрд кубометрів. 

При цьому в Міненерго раніше заявили, що видобуток газу скоротився на 3,4% – до 20,3 мільярда кубометрів.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close