АктуальноГоловнаУкраїна

Українські цирки повинні за рік оновити програми без тварин

В Україні офіційно забороняють використовувати тварин для розваг, їх передадуть у реабілітаційні центри.

До 2021 року цирки в Україні повинні відмовитися від використання тварин у своїх розважальних номерах. Про це повідомила заступник міністра культури, молоді та спорту Ірина Подоляк в інтерв’ю для Цензор.Нет.

За словами чиновниці, після того, як в Україні офіційно заборонять використовувати тварин для розваг, їх передадуть в реабілітаційні центри.

“Йде процес переговорів з громадськими інститутами, які готові прийняти цих тварин. Є тварини, які належать державі, – їх 96. Ми підписали меморандум з Еко-парком Фельдмана, і він готовий прийняти їх усіх. Там хороші умови, і парк готовий дотримуватися цивілізованих правил утримання”, – розповіла Подоляк.

Вона також додала, що дресирувальникам, які мають право власності на чотириногих, запропонували вступити в переговори.

“Держава не має наміру говорити їм, що робити, але ми даємо вікно можливостей. Варіантів багато, але важливо зрозуміти, що ми не можемо заборонити використання тварин у держцирках, а в приватних не заборонити, тому що тоді ми створимо нерівні умови”, – сказала чиновниця.

За її словами, адміністрації цирків зараз побоюються потрапити в складну фінансову ситуацію і запевняють, що українців не цікавлять виступи без тварин. “Для наших цирків це виклик, вони мають час на оновлення своїх програм на 2021 рік”, – зазначила Подоляк.

Нагадаємо, що раніше в Чернівцях заборонили розміщення пересувних цирків-шапіто з тваринами. Рішення прийняли на засіданні міської ради.

Також повідомлялося, що цирк в Одесі продовжує використовувати тварин всупереч забороні суду.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close