АктуальноГоловнаКраїниСвіт

Безкоштовний проїзд у транспорті в ЄС

У березні 2020 року Люксембург стане першою країною у світі, у якій весь громадський транспорт буде безкоштовним. Експериментують із цим і в Німеччині. Мета – змусити людей пересісти з авто на автобус, трамвай і метро.

У Люксембурзі з 1 березня 2020 року запровадять безкоштовний проїзд у громадському транспорті по всій країні. Таким чином, друга найменша країна Євросоюзу стане першою в світі державою, де не потрібно буде купувати квиток, аби проїхатися на поїзді, автобусі чи трамваї. Платним залишиться лише проїзд на місцях першого класу потягів. Пункти продажу квитків будуть зачинені, нинішні контролери отримають нові функції.

У такий спосіб уряд країни на чолі з прем’єром-лібералом Ксав’є Беттелем намагається суттєво змінити транспортну ситуацію у країні, яка буквально тріщить по швах. До 600 тисяч власного населення, яке проживає на близько двох з половиною тисячах квадратних кілометрів, додаються близько 200 тисяч людей, які щодня їздять на роботу до Люксембургу із сусідніх Німеччини, Франції та Бельгії. Вранці та ввечері вся країна стоїть у величезних заторах.

Річні державні інвестиції у транспортну сферу мають зрости до 806 мільйонів євро у 2021 році – ще 2018-го цей показник становив 501 мільйон. У столиці країни Люксембурзі активно розбудовується сучасна трамвайна мережа, для гостьових працівників із сусідніх країн будуються великі парковки біля залізничних станцій та в’їзді в місто – до 2025 року таких паркомісць має стати вдвічі більше, ніж було торік.

У Німеччині – лише експериментують.

Поодинокі експерименти з безкоштовним проїздом у громадському транспорті поступово з’являються і в Німеччині, щоправда, поки що лише на рівні окремих міст і регіонів. Приміром, у Ганновері торік перед Різдвом проїзд у громадському транспорті був безкоштовний кілька субот поспіль, адже саме в ці дні німецькі міста традиційно переповнені людьми, які роблять покупки та відвідують різдвяні ярмарки. У листопаді 2019-го безкоштовний проїзд у громадському транспорті по суботах запровадили в місті Бохольт на заході Німеччини, експеримент має тривати спершу один рік.

У баварському Аугсбурзі пішли ще далі – там з нового року повністю скасували плату за проїзд в трамваях і автобусах у центрі міста. Зона, де діють нові правила, охоплює дев’ять зупинок громадського транспорту. Крім того, власники довгострокових проїзних можуть тепер не лише користуватися автобусами і трамваями у межах міста, але й велосипедами та авто, які належать місцевій транспортній компанії.

Кілька малих міст і громад у різних регіонах Німеччини запровадили безкоштовний проїзд у громадському транспорті ще раніше. Приміром, у баварському місті Пфаффенгофен-на-Ільмі з 26-тисячним населенням він діє ще з грудня 2018 року. Вже за кілька місяців кількість пасажирів автобусів збільшилася вдвічі, відзвітувала місцева влада. Приблизно в той же час безкоштовний автобус став їздити містечком Фіхтах, так само в Баварії, де проживає трохи менше дев’яти тисяч людей.

Теги
Close