АктуальноГоловнаУкраїна

Кулеба і Сійярто обговорили проблемні питання

лави МЗС України та Угорщини обговорили питання блокування комісії Україна-НАТО, візит угорського прем’єра у Київ і питання Закарпаття.

У Києві в четвер, 25 червня, відбулася зустріч глав МЗС України та Угорщини Дмитра Кулеби і Петера Сійярто, на якій обговорили низку проблемних питань.    

Як повідомив після зустрічі Кулеба, країни домовилися провести засідання комісій з питань національних меншин і освіти.  

“Я гарантував, дав своє слово Петеру, що ми цю зустріч проведемо, і наші співголови проведуть дуже ретельний огляд ситуації із захистом прав осіб, які належать до національних меншин, і підготують можливі рішення для нашого руху вперед і усунення непорозумінь”, – сказав він.  

За словами Кулеби, також глави МЗС погодили подальші кроки щодо проведення засідання робочої групи з питань освіти.  

“Це третя структура, яка повинна провести свою зустріч до візиту прем’єр-міністра Орбана в Україну”, – додав він.  

Міністр відзначив, що українська сторона налаштована на проведення саміту прем’єр-міністра Угорщини Орбана і президента України Володимира Зеленського в липні.  

“Головне для нас зараз – підготувати по-справжньому змістовну зустріч лідерів, не зустріч заради зустрічі, а зустріч заради нової сторінки в українсько-угорських відносинах”, – підкреслив він.   Сійярто, в свою чергу, нагадав умови, при яких може бути розблоковано проведення засідання НАТО-Україна.  

“Засідання НАТО-Україна буде розблоковано, як тільки будуть вирішені питання, пов’язані з освітою і правами угорської меншини. Як тільки це буде забезпечено, ми зробимо все, щоб засідання на рівні міністрів могли проходити”, – сказав був.  

Міністр запевнив, що його країна зацікавлена ​​в добросусідських відносинах з Україною.    

“Це неправда, що Угорщина щось робить проти України. Я хочу підкреслити, що Угорщина зацікавлена ​​в добросусідських відносинах з Україною”, – сказав Сійярто.  

Крім того, він заявив, що створення більшого Берегівського району на Закарпатті є спільним інтересом України та Угорщини.  

“Це інтереси України, адже Закарпаття знаходиться на території України. Це спільний інтерес України і Угорщини … І в останні місяці я бачу, що ми є союзниками … Сподіваюся, що і з новим губернатором Закарпаття станемо союзниками. Не бачу нічого поганого у співпраці двох країн, щоб зробити Закарпаття історією успіху … Що стосується Берегівського району, ми сподіваємося і дуже просимо уряд України, щоб район залишився … але рішення залишається за урядом”, – додав угорський міністр.  

Також Сійярто заявив, що Угорщина готова допомогти Україні в боротьбі з паводками, і запропонував 50 млн доларів на будівництво доріг.

Теги
Close