АктуальноГоловнаУкраїна

РНБО: Війну на два фронти ми не потягнемо

В Україні не вистачить ресурсів на одночасну війну на Донбасі і в Криму, вважає Кривонос.

Варіант силового повернення Криму не розглядається, оскільки дві війни країна не потягне, вважає заступник голови РНБО Сергій Кривонос. Про це він сказав в ефірі телеканалу Дім.  

“Ми чітко розуміємо, що вирішувати проблему [з поверненням Криму] силовим методом Україна не може на даному етапі. Тому що є проблеми – це, по-перше, війна в Донбасі. Вести війну на два фронти, навіть законно повертаючи свої землі, ми не потягнемо”, – сказав Кривонос.  

У зв’язку з цим необхідно продовжувати активно співпрацювати зі світовими лідерами, піднімати питання щодо нарощування санкцій проти РФ.  

“Виводити Росію цими санкціями на такий рівень, що питання – або вони віддадуть Крим, або залишаться “без штанів”, умовно кажучи, і це головне. Плюс паралельно посилювати всередині країни її обороноздатність, яка дасть можливість за необхідності діяти силовими методами”, – вважає Кривонос.  

При цьому заступник голови РНБО заявив, що Росія може захопити гідротехнічні споруди Північно-Кримського каналу в Херсонській області.  

“Питання в тому, що вода в Крим подається вгору, і росіянам треба провести досить великий обсяг робіт з відновлення потужностей Північно-Кримського каналу для його працездатності. Зараз роботи щодо каналу вони не проводять”, – говорить Кривонос.  

“Навіть якщо росіяни захоплять, вода так швидко не піде. Для наповнення каналу потрібний не один тиждень. Це в разі, якщо все працює, все відпрацьовано і все ремонтується… Шість років цим питанням росіяни в Криму не займалися, вони використовували ресурси Криму”, – зазначив він.

Теги
Close