Головна

Україна представила НАТО докази розробки Росією біологічної й хімічної зброї

Українська делегація виступила з доповіддю щодо розробки Росією біологічної та хімічної зброї на засідання ПА НАТО.

Таку інформацію на своїй сторінці у Facebook оприлюднила голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз.

“Як мінімум останні три роки Росія веде дослідження вірусів геморагічних лихоманок, зокрема Ебола та Марбург, видаючи це за спроби розробки вакцин. Насправді мова йде про повернення до радянських розробок поєднання Ебола з вірусом віспи. Це підтверджує аналіз більш ніж п‘яти тисяч позицій державних закупівель та наукової активності декількох російських установ, що знаходяться під МО РФ”, – написала вона.

Ще одна дослідницька установа працює над дослідженням, яке вказує на розробку РФ нових бойових отруйних речовин з властивостями нервово-паралітичних газів, повідомляє Фріз.

Під час засідання асамблеї Фріз також вийшла з пропозицією щодо включення положення про можливе застосування Росією біологічної та хімічної зброї в рамках гібридних дій до спеціального рапорту з протидії гібридним загрозам РФ.

“Нами було проаналізовано питання щодо активізації Росією досліджень, які спрямовані на розробку хімічної та біологічної зброї масового ураження, яку може бути застосовано Росією в рамках гібридних дій проти деяких країн. Я вам надам цей звіт. Можливо, ви зможете використати його для внесення ще одного пункту в якості гібридних загроз Росії для цивілізованих країн”, – заявила вона.

Під час засідання ПА НАТО в суботу у Варшаві британський парламентарій Лорд Джоплінг представив проект спеціального рапорту з протидії гібридним загрозам Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close