СвітУкраїна

Сенцов не припиняв голодування – омбудсмен в Ямало-Ненецькому окрузі РФ

Раніше незаконно засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов написав заяву про намір з 6 жовтня припинити голодування, яке він розпочав 14 травня.

Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак заявив, що незаконно засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов не припиняв голодування. Про це Сак сказав російському державному агентству ТАСС. «Офіційно вам заявляю: жодної офіційної заяви про припинення голодування від Сенцова не надходило. Він… так і голодує», – зазначив Сак. Він додав, що стан Сенцова «відносно задовільний». «Наступного разу я планую його відвідати у листопаді, раніше не поїду», – додав Сак.

Довідка. ФСБ РФ затримала Сенцова в Криму навесні 2014 року, згодом його вивезли до Росії. У серпні 2015 року українського режисера засудили до 20 років ув’язнення за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів партійних офісів. Його тримають у колонії “Білий ведмідь” на Ямалі. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів. Заступник директора ФСВП Росії Валерій Максименко заявив, що Сенцов написав заяву про намір з 6 жовтня припинити голодування. Режисер зазначив, що у разі продовження голодування до нього б застосували примусове годування через його критичний стан. 8 жовтня адвокат Дмитро Дінзе заявив, що у Сенцова почалися проблеми з печінкою, нирками, серцем, кишечником і шлунком, і наразі не зрозуміло, чи вийде він з голодування. “Що стосується процесу виходу з голодування, я дізнаюся, тільки коли до нього приїду, коли він скаже мені приїхати до нього. Що стосується стану його здоров’я, то у нього погані показники щодо печінки, нирок, серця (серцева недостатність), кишечника і шлунку”, – повідомив адвокат. “Я думаю шанси, десь 50 на 50 – вийде він з голодування чи вийде. Наразі не зрозуміло”, – сказав Дінзе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close