АктуальноГоловнаУкраїна

“Крим – це Україна”. Могеріні розпочала засідання Ради ЄС із закордонних справ із заяви у зв’язку з п’ятою річницею анексії Криму

Анексія Криму є порушенням міжнародного права, Європейський союз не визнавав і не визнає приєднання півострова до Росії. Про це 18 березня перед початком засідання Ради ЄС із закордонних справ у Брюсселі, яке транслювали на сайті ради, сказала верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні.

“Європейський союз неодноразово заявляв, що ми не визнавали й не визнаємо цього порушення міжнародного права”, – підкреслила вона.

Упродовж п’яти років, що минули після анексії, зафіксовано систематичні порушення фундаментальних прав і свобод кримських татар, багатьох із яких було заарештовано з порушенням міжнародного права, додала глава європейської зовнішньої політики.

ЄС закликає розслідувати всі випадки порушення прав людини та надати повний доступ на півострів міжнародним правозахисним організаціям, сказала Могеріні.

“Небезпечне зростання напруги в Керченській протоці було ще одним наслідком анексії. ЄС очікує, що Росія негайно і без будь-яких умов відпустить захоплених українських моряків і кораблі”, – заявила вона.

Дипломат нагадала, що ЄС заніс до санкційного списку вісьмох осіб, причетних до нападу на українські кораблі.

“Рішення було оголошено одночасно з нашими трансатлантичними партнерами, що демонструє нашу єдність у бажанні дати сильну відповідь на незаконне використання сили Росією”, – зазначила Могеріні.

За її словами, Рада ЄС наголошує на прагненні зберігати тему анексованого Криму на порядку денному.

“Ми і далі дотримуємося політики невизнання незаконної анексії, виявляючи тверду віру в те, що Крим – це Україна”, – додала верховний представник.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close