АктуальноУкраїна

Розроблено законопроект про накопичувальну пенсію

Накопичувальна система пенсій повинна була запрацювати з 2019 року, але її вирішили перенести на рік.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершила розробку проекту закону Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення, який вводить в Україні пенсійну систему другого рівня. Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

Очікується, що після затвердження урядом законопроект буде переданий на розгляд Верховної Ради. Законопроект доповнює нині наявну солідарну пенсійну систему новою, накопичувальною, у якій кожен громадянин, що працює, буде здійснювати платежі на свій персональний пенсійний рахунок. Після досягнення пенсійного віку він зможе отримувати додаткові виплати за рахунок зроблених внесків. У разі передчасної смерті власника рахунку гроші можуть бути в повному обсязі успадковані його нащадками. Законопроект передбачає, що керувати пенсійними коштами будуть професійні компанії з управління активами, які проходитимуть відбір (авторизацію) на прозорих і конкурентних засадах на відповідність найвищим професійним й етичним галузевим стандартам. Документ обумовлює незалежний від уряду статус керуючих пенсійними коштами.

Законопроект надає громадянину право вільного вибору авторизованого недержавного пенсійного фонду або компанії з управління активами, у яких він формуватиме свої пенсійні накопичення. Законопроект містить суворі вимоги до механізмів інвестування грошей власників пенсійних рахунків, тобто винятково в диверсифіковані і найбільш надійні фінансові інструменти, а також обумовлює зберігання активів у надійних банківських установах. Крім цього, в ньому передбачені різноманітні запобіжні заходи для запобігання потенційній корупції і зловживанням. Законопроект підготовлений НКЦПФР за сприяння Світового банку, EBRD та USAID. Зазначимо, що накопичувальна система пенсій повинна була запрацювати з 2019 року, але її вирішили відкласти на рік. Нагадаємо, перший етап пенсійної реформи розпочався з 1 січня 2018 року. МВФ вимагав підвищити пенсійний вік для українців, але був знайдений інший варіант – підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close