Україна

Парубій заявив, що роль Ради має бути посилена

Голова Верховної Ради вважає, що в Україні вже вдалося змінити інститут парламентаризму.

Глава Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що роль українського парламенту має бути посилена шляхом прийняття низки законів. Про це він сказав в ефірі телеканалу ZIK.

“Я вважаю, роль Верховної Ради повинна бути посилена, її контрольні функції… Ось я говорив на початку роботи парламенту, що ми повинні прийняти закон про ТСК, про реформу парламенту, про розподіл комітетів у парламенті. Ми повинні збільшити роль ВР і ми її збільшували низкою законів”, – додав він.

За його словами, в Україні вже вдалося змінити інститут парламентаризму. “Зверніть увагу, якщо раніше в історії України парламентські вибори були як праймеріз перед президентськими. То зараз навпаки, президентські праймеріз перед парламентськими. Тобто ми все таки змогли змінити інститут парламентаризму як центру прийняття рішень в державі”, – заявив Парубій.

За його словами, під час війни ключові рішення щодо безпеки держави повинні прийматися Верховним головнокомандувачем.

“Моє глибоке переконання, що всі питання економічні, соціальні, питання розвитку і реформ повинні бути у парламенту і уряду. Але питання безпеки – має бути прерогативою президента, особливо під час ведення військових дій. Це вимагає швидких і негайних рішень в разі агресії, яка ведеться проти України”, – додав він.
Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що в умовах війни у ​​президента повинні залишатися нинішні повноваження.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close