АктуальноГоловнаУкраїна

НБУ збільшив кількість системно важливих банків

З 2016 року системно важливими банками незмінно визначалися ПриватБанк, Ощадбанк і Укрексімбанк. Тепер їхня кількість збільшилася до 14.

Національний банк України (НБУ) відповідно до оновленої методології збільшив кількість системно важливих банків з 3 до 14. Про це повідомляє пресслужба фінансового регулятора. 

У відомстві зазначили, що системно важливий банк – це банк, банкрутство або неналежне функціонування якого може призвести до появи системних ризиків. Нацбанк приділяє особливу увагу діяльності таким банкам, адже потенційні труднощі в їхній роботі можуть мати негативний вплив на роботу всієї фінансової системи. 

Йдеться про те, що з 2016 року системно важливими банками незмінно визначалися три банки – ПриватБанк, Ощадбанк і Укрексімбанк. У новий, розширений перелік увійшли Укргазбанк, Альфа-банк, Укрсоцбанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ, УкрСиббанк, ТАСкомбанк, Універсал Банк, Кредобанк, ОТП Банк і Південний. 

“Набуття статусу системно важливого накладає на банки додаткове навантаження: вони повинні виконувати окремі підвищені вимоги для забезпечення їхнього запасу міцності”, – пояснили в НБУ. 

Водночас цей статус, уточнюють у відомстві, жодним чином не гарантує банкам особливих умов підтримки ліквідності в періоди стресу – вона надаватиметься на загальних для всієї системи умовах. Також системно важливі банки (окрім державних) не можуть і не повинні розраховувати на отримання коштів від уряду з метою капіталізації. 

Раніше повідомлялося, що платоспроможні банки продовжують отримувати рекордні прибутки. У січні-квітні 2019 року чистий прибуток фінустанов становив 18,1 млрд гривень – на 69,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року (10,7 млрд). 

Нагадаємо, що за підсумками 2018 року банківська система України відновила історичний максимум за прибутком – 21,7 млрд гривень.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close