АктуальноГоловнаУкраїна

У Зеленського хочуть ввести систему цифрової ідентифікації громадян

Його команда впевнена, що це допоможе зробити взаємодію громадян, бізнесу і держави більш прозорою.

Радник президента Володимира Зеленського Михайло Федоров запропонував ввести в Україні систему цифрової ідентифікації громадян. Це нововведення він запропонував на зустрічі з представниками МВС, ДМС і Мін’юсту, повідомляє сайт Офісу президента в четвер, 11 липня. 

“У світі цифрової економіки громадяни, бізнес, держава є учасниками невидимої взаємодії між собою через Інтернет і різні онлайн-системи, а тому для встановлення довіри, здійснення відповідних трансакцій і отримання електронних послуг ідентифікація громадянина або підприємства є важливим кроком”, – заявив Федоров. 

Він підкреслив, що завдяки цифровій ідентифікації вдасться зробити “справжній ривок у розвитку”. 

Федоров вважає, що відсутність єдиної системи ідентифікації в Україні створює поле для зловживань і махінацій. Він стверджує, що це питання потребує вирішення ще з 2000 року, коли в Україні вперше почали з’являтися електронні системи взаємодії між державою і громадянином. 

Федоров планує запропонувати ініціативу до обговорення на засіданні РНБО. Введення цифрової ідентифікації разом з розвитком Bank-ID і Mobile-ID є ключовим елементом програм Держава в смартфоні і Цифрова економіка. 

Цифрові ідентифікатори громадян дозволять реалізувати деякі технологічні проекти. Зокрема, автоматичну верифікацію даних, електронний перепис населення, модернізацію сфери електронного підпису. 

Нагадаємо, що раніше в рамках концепції Держава в смартфоні Зеленський запустив проект Ліфт.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close