АктуальноГоловнаУкраїна

Зеленський дозволив ЄС і НАТО проводити навчання в Чорнобилі

Президент має намір створити “зелений коридор” для туристів і запропонував проводити міжнародні навчання на території Чорнобильської зони відчуження.

Україна розробить стратегію розвитку Чорнобильської зони як туристичного об’єкта, а також планує надати Європейському Союзу та Організації Північноатлантичного договору можливість проводити там навчально-тренувальні заходи щодо попередження та ліквідації аварій. Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента. 

Зокрема, Володимир Зеленський підписав указ “Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи”. 

“Документ передбачає, зокрема, розробку і прийняття Стратегії розвитку Чорнобильської зони як туристичного об’єкта … Крім того, Україна планує надати можливість проводити в Чорнобильській зоні навчально-тренувальні заходи щодо попередження та ліквідації аварій для партнерів з країн ЄС і НАТО”, – сказано в ньому. 

Указ зобов’язує чиновників і правоохоронні органи узгоджувати відвідування Чорнобильської зони через електронний кабінет. 

“На жаль, до цього часу зона відчуження є ще й символом корупції в Україні. Це – хабарі, які силовики збирають з туристів, і нелегальний вивіз металобрухту і використання природних ресурсів. Все це дуже скоро припинимо. Давайте нарешті перестанемо відлякувати туристів і перетворимо зону відчуження на науковий і майбутній туристичний магніт”, – сказав Зеленський. 

Відповідно до указу, будуть прокладені нові туристичні маршрути, у тому числі по воді, і побудовані нові КПП, а наявні – відновлені і модернізовані. 

“Будуть скасовані необґрунтовані обмеження і заборони, наприклад, на відеозйомку. Також Україна буде популяризувати туристичний Чорнобиль на міжнародних заходах, у яких братиме участь”, – йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що в Чорнобильській зоні покращиться мобільний зв’язок. 

“Указ стане початком перетворення зони відчуження на одну з точок зростання нової України. Перш за все, ми створимо “зелений коридор” для туристів і приберемо передумови для корупції… Ми повинні дати цій території України нове життя. До цього часу Чорнобиль був негативною частиною бренду Україна. Настав час це змінити. Чорнобиль – це унікальне місце на планеті, де природа відроджується після світової техногенної катастрофи, де є справжнє “місто-привид”. Ми повинні показати це місце світу: вченим, екологам, історикам, туристам”, – сказав глава держави.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close