АктуальноГоловнаКраїниСвітУкраїна

СБУ заявляє, що викрила міжнародну банду хакерів

Міжнародну хакерську організацію очолював українець Михайло Ритіков.

Служба безпеки спільно з Федеральним бюро розслідувань і таємницею службою США викрила міжнародну хакерську організацію на чолі з українцем. Про це 16 липня заявив тимчасово виконуючий обов’язки голови СБУ Іван Баканов.

За словами Баканова, міжнародну хакерську організацію очолював українець Михайло Ритіков. Баканов додав, що Ритікову загрожує 50 років в’язниці в США.

Одним з “клієнтів” Ритікова був хакер Євген Богачов. Богачов свого часу розробив шкідливе програмне забезпечення “ZeuS” за допомогою якого викрадалися особисті дані користувачів банків в інтернеті. Богачов входить в список найбільш розшукуваних в США хакерів, за нього обіцяють винагороду в 3 млн доларів.

Зокрема, з серверів Ритікова запускалося шкідливе програмне забезпечення “ZeuS”.

Хакери працювали в Dark Net – прихованій частині інтернету, де можливо анонімно придбати зброю, наркотики тощо. Хакери зазіхали в інтернеті на інфраструктуру, органи влади в Україні, США, Японії та Європі.

Правоохоронці повідомили, що угруповання налічує близько 10 основних учасників і десятки посібників, посередників в низці країн світу, а також тисячі клієнтів.

“Вони стурбовані тим, що в руках спецслужб опинилися сотні терабайт даних, які можуть стати доказами в сотнях кримінальних справ у всьому світі. За нашими оцінками, може йтися про 40% російськомовного сегмента Dark Net”, – наголосив Баканов.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника департаменту кібербезпеки України Миколи Кулєшова, справу в Україні було зареєстровано на початку 2019 року.

“11 липня було проведено 29 обшуків за місцем перебування Ритікова і його спільників. В ході обшуків було вилучено 146 серверів”, – сказав Кулешов.

Ритікова і його спільнику повідомили про підозру за статтями “незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж” і “ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів”. Їм вже обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close