АктуальноГоловнаКраїниСвіт

У Данії різко відреагували на намір Трампа купити Гренландію

У Копенгагені заявили, що президент США “зійшов з розуму”, якщо дійсно вивчає питання купівлі Гренладніі у Данії.

Данські політики з різних флангів політичного спектру вважають, що президент США Дональд Трамп повинен забути про ідею купівлі найбільшого в світі острова Гренландія у Данії. Реакції політиків у п’ятницю, 16 серпня, наводить данська газета Ekstra Bladet. 

Так, колишній прем’єр-міністр Данії Ларс Льокке Расмуссен вирішив навіть не сприймати всерйоз ідею купківлі Трампом Гренландії. 

“Це, ймовірно, першоквітневий жарт… але зовсім не по сезону!” – заявив політик. 

Його колега з Лівої партії, депутат Майкл Ааструп підкреслив: “Гренландія не продається! Часи, коли легко можна було купити землю і людей, на щастя, минули”. 

Представник Данської народної партії Гренландії Сорен Есперсен висловився про можливі наміри американського президента ще жорсткіше. 

“Якщо це правда, і він, дійсно, цим займається, то це явний доказ того, що він збожеволів. Повинен сказати, як є: ідея продажу Данією 50 тисяч громадян Сполученим Штатам – це абсолютне божевілля”, – сказав він. 

“Якщо він, дійсно, вважає, що можна придбати всю країну і весь народ, це багато що говорить про Трампа. Гренландія – це гренландці, і це не XIX століття. Не продається”, – заявила депутат і лідер Червоно-Зеленого альянсу Данії Пернілла Скипер.

Гренландія – найбільший острів у світі. Основна маса населення Гренландії в 56 тисяч чоловік живе на порізаному фіордами узбережжі, де немає льоду. Зовнішньою політикою і політикою безпеки займається Копенгаген.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Трамп цікавиться купівлею Гренландії і навіть просив юрисконсульта провести правову експертизу проекту.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close