АктуальноГоловнаКраїниСвітУкраїна

Польща направила Україні звернення щодо відновлення ексгумації

Посол Польщі передав міністру культури лист з проханням надати документальні дозволи на ексгумацію.

Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський підтвердив польській стороні заяву президента Володимира Зеленського про зняття заборони на ексгумацію в Україні. Про це Бородянський написав на своїй сторінці у Facebook у четвер, 19 вересня. 

Бородянський зустрівся з послом Польщі Бартошем Цихоцьки. 

“На виконання домовленостей президентів України і Польщі прийняв сьогодні посла Республіки Польща Бартоша Цихоцьки. Зі свого боку підтвердив заяву президента України про зняття обмежень на пошуково-ексгумаційні роботи”, – повідомив він. 

Він зазначив, що отримав від посла лист-звернення польської сторони щодо надання відповідних дозволів і пообіцяв оперативно надати відповідь. 

“Роз’яснив польській стороні процедури, які діють у сфері проведення пошукових робіт, і закликав польську сторону якнайшвидше подати документацію відповідно до існуючих процедур для того, щоб почати роботи”, – повідомив Бородянський. 

За його словами, він “запевнив посла в повній підтримці всього процесу проведення робіт”. 

Нагадаємо, що раніше президент Польщі Анджей Дуда звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням про відновлення ексгумації польських жертв в Україні. 

Пізніше Володимир Зеленський заявив про готовність скасувати мораторій на пошуково-ексгумаційні роботи на польських похованнях минулого століття на території України.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close