АктуальноГоловнаКраїниСвіт

ООН переживає фінансову кризу

Уперше бюджет організації склали на один рік вперед, а не на два, як це робилося раніше. Членські внески платять 129 країн з 193. Рік практично закінчений, а в бюджет надійшло лише 70% запланованих надходжень.

Організація об’єднаних націй переживає фінансову кризу. Про це заявив генсек ООН Антоніу Гутерріш, передає Центр новин ООН в середу, 9 жовтня.

Проект бюджету ООН на наступний рік становить 2,94 млрд доларів. Вперше він охоплює не два роки, як зазвичай, а один.

За словами Гутерріша, з міркувань економії доводиться скорочувати витрати, відмовлятися від відряджень співробітників, навіть якщо вони необхідні, “заморожувати” посади, що звільнилися, і скасовувати заплановані заходи.

Генсек ООН зазначив, що не всі країни платять членські внески – зараз виплати здійснили 129 з 193 країн. Коли рік практично добігає кінця, в бюджет внесено лише 70 відсотків передбачених надходжень.

Щоб знайти гроші на зарплати та інші поточні витрати, в ООН “звертаються” до окремого бюджету на миротворчі операції. Але і це джерело практично вичерпалося, зазначив Гутерріш.

“У цьому місяці ми зіткнемося з найглибшою фінансовою кризою за останнє десятиліття. Ми ризикуємо повністю вичерпати запаси готівки, передбачені для миротворчих операцій, а в листопаді нам буде нічим платити зарплату”, – сказав генсек ООН.

Нагадаємо, що раніше в Малі підірвалися миротворці ООН. За один день в африканській країні загинув один миротворець ООН і ще четверо отримали поранення.

Також повідомлялося, що через протести в Іраку ООН закликала припинити насильство. Кількість протестувальників, які загинули під час розгону владою, досягла сотні.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close