АктуальноГоловнаКраїниСвітУкраїна

Україна збільшила експорт агропродукції

Тепер експорт аграрної продукції становить майже $ 16 мільярдів, з яких майже половина – це кукурудза.

Із січня до вересня 2019 року Україна збільшила експорт агропродукції на 21,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Тепер він становить 15,8 мільярда доларів. Про це повідомила прес-служба аграрного департаменту Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства в понеділок, 11 вересня. 

Загалом зовнішньоторговельний обіг продукції АПК за звітний період досяг 19,97 мільярда доларів США, що на 18,6% більше, ніж за аналогічний період 2018 року. При цьому обсяг експорту рослинної продукції становив 93,1%, а тваринницької – 6,9%. Згідно з повідомленням, за кордоном найбільш затребуваними є українська кукурудза – 43,3% від усього експорту, рослинне масло – 20,8% і насіння олійних культур – 10,5%. 

За дев’ять місяців найбільшими ринками збуту української сільгосппродукції стали Азія (41,4% від усього експорту), країни ЄС (майже 34%) і Африка (15,2%). Серед країн-імпортерів лідирують Китай (8,6%), Єгипет (7,5%), Нідерланди (7,1%), Індія (7,1%) і Туреччина (6,7%). 

Нагадаємо, у травні Україна посіла перше місце серед країн світу за обсягами зростання експорту сільгосппродукції в країни Євросоюзу. За рік експорт української сільськогосподарської продукції в країни Євросоюзу зріс майже на 50%. 

Також повідомлялося, що Україна експортувала рекордний обсяг зернових. За дев’ять місяців експорт зернових зріс на 44%, а виручка від торгівлі – на 42,5% – до 6,8 млрд доларів.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close