АктуальноГоловнаУкраїна

Новий Виборчий кодекс скоротять удвічі

З’явився текст пропозицій глави держави до Виборчого кодексу, у якому більш ніж удвічі менше статей.

 На сайті Верховної Ради опубліковано фінальний текст Виборчого кодексу з поправками президента Володимира Зеленського. Про це в четвер, 28 листопада, повідомив радник секретаря РНБО Сергій Сивохо у Facebook.

За його словами, у Виборчий кодекс планують внести норму про право переселенців голосувати на виборах президента, народних депутатів, про місцеві вибори і референдуми в порядку, встановленому законом. 

Варто відзначити, що після правок президента кодекс скоротився більш ніж удвічі. Якщо в прийнятій в липні редакції було 553 статей, то в новій версії – лише 229. Він складається з чотирьох книг: загальна частина, вибори президента, вибори народних депутатів і місцеві вибори. 

Було прийнято рішення виключити з кодексу положення законів про Центральну виборчу комісію і Державний реєстр виборців – вони залишаться як окремі законодавчі акти. 

Ключове положення про відмову від мажоритарки і збереженні 5%-го прохідного бар’єру в Раду залишиться чинним. 

У разі прийняття Виборчий кодекс набуде чинності з 1 січня 2020 року, а не з 1 грудня 2023 року. 

Нагадаємо, у вересні Зеленський ветував і повернув до Ради зі своїми пропозиціями Виборчий кодекс, прийнятий парламентом восьмого скликання 11 липня. 

У пропозиціях Зеленського наголошується, що “Кодекс, який надійшов на підпис, містить положення, які не відповідають Конституції України, не враховують останні позитивні зміни у виборчому законодавстві, спрямовані на його вдосконалення”.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close