АктуальноГоловнаКраїниСвітУкраїна

Україна скористається досвідом Литви й Естонії в цифровій трансформації

Досвід балтійських колег допоможе Україні переступити через деякі еволюційні етапи в цифровізації, заявили в Кабміні.

Віце-прем’єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров переконаний, що використання досвіду балтійських країн допоможе прискорити цифрову трансформацію України. Про це в четвер, 28 листопада, повідомляє Укрінформ з посиланням на коментар чиновника.

“Найголовніша проблема для нас зараз – це швидкість впровадження реформ. А досвід наших балтійських колег повинен захистити нас від помилок. Наприклад, коли литовська сторона презентувала мені свій план цифрових трансформацій, я побачив, як це схоже на те, що ми зараз починаємо робити. Але завдяки досвіду колег ми можемо переступати через деякі еволюційні етапи”, – розповів Федоров.

За його словами, литовські та естонські партнери, консультуючи українську сторону, відразу діляться помилками. “Вони нам говорять: так не робіть з реєстрами, не робіть так з послугами, а ось ще подивіться на цей наш приклад, починайте з цього. Такі поради для нас дуже корисні”, – поділився віце-прем’єр.

Він наголосив, що співпраця України з балтійськими країнами в сфері цифрових технологій буде постійною: “Ми вже домовилися про неофіційні зустрічі на рівні заступників міністрів, на рівні міністрів, під час яких ми будемо ділитися своїм досвідом, обмінюватися презентаціями.

Нагадаємо, напередодні в ході візиту української делегації на чолі з президентом Зеленським в Литву було підписано декларацію про взаємне визнання електронної ідентифікації та довірчих послуг електронних транзакцій і декларацію про наміри співпраці в сфері кібербезпеки. Перед цим Зеленський здійснив візит до Естонії. Після завершення візиту був підписаний новий договір. Також президенти двох країн зробили заяву щодо подальшої співпраці між країнами.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close