АктуальноГоловнаУкраїна

Зеленський вніс до ВР законопроект про “злодіїв у законі”

Президент пропонує ввести відповідальність за створення злочинних співтовариств і перебування в статусі “злодія в законі”.

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект закону, що передбачає кримінальну відповідальність за створення злочинних співтовариств і перебування в статусі “злодія в законі”.

Законопроект був розміщений 2 грудня на сайті парламенту і спрямований на розгляд комітету з правоохоронної діяльності з позначкою “визначено президентом як невідкладний”.

У пояснювальній записці до проекту пропонується доповнити статтю 28 Кримінального кодексу України “Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією”. У законопроекті дається визначення злочинного співтовариства як стійкого ієрархічного об’єднання п’яти і більше осіб, в якому бере участь “злодій в законі”.

Кримінальним злочином вважатиметься створення злочинного співтовариства і перебування в статусі “злодій в законі”, звернення до учасників злочинних співтовариств з проханням вчинити злочин, організація і проведення сходки учасників злочинних співтовариств.

У пояснювальній записці як зразок для української законодавчої ініціативи називається досвід Грузії, де в 2005 році були прийняті поправки до Кримінального кодексу, які передбачали кримінальне покарання за перебування в статусі “злодія в законі”.

У записці також згадується прийнятий в Італії у 1982 році закон, що вводив кримінальне покарання за участь у злочинній асоціації мафіозного типу.

Раніше повідомлялося, що в Рівненській області затримали “злодія в законі”.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close