АктуальноГоловнаУкраїна

Мінфін продав держоблігацій на п’ять мільярдів

Україна вперше продала державні доларові облігації за менш ніж 4% річних, повідомив Мінфін.

 Під час традиційного аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики 3 грудня Міністерство фінансів України залучило до бюджету 4,65 млрд грн (у гривневому еквіваленті). Зокрема, продали ОВДП в доларах, ставки за якими знизили нижче 4% річних.Відповідні результати аукціону з’явилися на сайті Мінфіну. 

Доларових облігацій Мінфін продав на еквівалент 18,82 млн грн. Середньозважена ставка дохідності за цими цінними паперами склала 3,88% річних. 

“Україні вперше вдалося розмістити ОВДП в доларах під ставку менше 4%. Завдяки ефективній політиці Міністерства фінансів з управління державним боргом, середньозважена прибутковість 1,2-річних ОВДП номінованих у доларах США, за підсумками аукціону склала 3,88%”, – повідомили в прес-службі Мінфіну за підсумками аукціону. 

Крім цього, держава продала облігації в гривнях на 3 місяці і 3 роки. 

“Вартість запозичень у національній валюті продовжила падати. Середньозважена дохідність 3-місячних державних облігацій склала 13,06%, а 3-річних – 12,38%”, – відзначають у Мінфіні. 

Як повідомлялося, Мінфін взяв рекордний займ на внутрішньому ринку – 33,3 млрд гривень, з яких 7,4 млрд у гривнях і мільярд в американських доларах. 

Нагадаємо, в Мінфіні повідомили, що кожна друга гривня в бюджеті за 2019 рік взята в борг.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close