АктуальноУкраїна

Зеленський зустрівся з новим главою ОБСЄ

На зустрічі обговорювалися ініціативи для покращення ефективності роботи місії ОБСЄ на Донбасі.

Президент України Володимир Зеленський в понеділок, 20 січня, провів першу зустріч з прем’єр-міністром, міністром європейських і закордонних справ Албанії, чинним главою ОБСЄ Едді Рамою. Президент підкреслив, що важливим фактором для України є питання відносин з ОБСЄ в контексті головування Албанії в цій організації.  

Зеленський зазначив, що на зустрічі в нормандському форматі в Парижі 9 грудня 2019 року сторони домовилися про декілька позицій з огляду на ОБСЄ: цілодобова робота Спеціальної моніторингової місії, дзеркальне збільшення кількості спостерігачів на контрольованій Україною території і на окупованій, а також про доступ ОБСЄ на ділянки, де не відбулося розведення сил.  

“Дуже важливо – це робота ОБСЄ у форматі 24/7 на всій території Донбасу, включаючи нагляд на російсько-українському кордоні. І вкрай необхідно, щоб там були створені умови для безпеки спостерігачів. Це важлива гуманітарна місія”, – підкреслив Президент.

Рама, своєю чергою, погодився, що такий формат допоможе отримувати більш достовірні дані спостереження, а також зазначив, що СММ ОБСЄ варто посилити.  

Сторони обговорили питання розширення мандата місії ОБСЄ в Україні. Додатково говорилося про економічні відносини між Україною та Албанією. Зокрема співрозмовники наголосили на розвитку туристичної галузі і потенціалі товарообігу.

Теги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close