АктуальноУкраїна

У Раді Європи заявили про зростання нетерпимості до українців у Польщі

Громадяни України поряд з євреями, циганами і мусульманами найчастіше стають об’єктами ненависті у поляків.

Українці в Польщі все частіше стають жертвами злочинів, вчиненими на ґрунті ненависті. Про це йдеться в доповіді Ради Європи Про захист національних меншин у Польщі.  

Так, експерти Ради Європи звернули увагу на те, що незважаючи на значне заниження відповідної звітності, статистика показує явну тенденцію до зростання числа висловлювань на грунті ненависті та інцидентів, мотивованих ненавистю.  

“Причому, найбільш вразливою групою є мусульмани, а також єврейська меншина, цигани і все частіше українці”, – йдеться в доповіді.   У Раді Європи закликали Польщу терміново докласти зусиль до вирішення цієї проблеми.  

“Необхідно терміново вирішити проблему непорозуміння, недовіри до влади і відсутності ефективного розслідування та судового переслідування передбачуваних злочинів на грунті ненависті”, – відзначили в Раді Європи.  

У той же час, Рада Європи похвалила Польщу за кроки щодо поліпшення інтеграції ромів у період 2014-2020 років, особливо в галузі освіти.  

Також не було досягнуто ніякого прогресу з приводу неодноразових прохань про визнання силезців етнічною меншиною або силезької мови регіональною мовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перевірити також

Close
Close