Головна

Іван Ступак: моя головна мета – кардинальний розвал СБУ

Насправді, в оригіналі Ступак говорив дещо інше – мовляв його мета – кардинальна реформа СБУ. Але, аналіз запропонованих ним ідей щодо реформування спецслужби говорить саме про дійсні наміри Ступака, винесені у назву. В своїх численних інтерв’ю  Ступак  навіть не приховує, що під прикриттям статусу народного депутата він намагається не стільки реформувати, скільки зруйнувати систему державної безпеки держави. Скоріше за все після вимушеного звільнення з СБУ Іван Іванович затаїв злобу до всього, що повязано з його колишньою роботою.

Невдалий 11-річний досвід «роботи» Ступака в СБУ настільки вплинув на його свідомість, що на спецслужбу він дивиться виключно очима тих, кого співробітники СБУ на протязі останніх років викривали та затримували за відмивання коштів, хабарі, торгівлю наркотиками, контрабанду, державну зраду. Для них, звісно, СБУ – це структура, у якій укоренився атавізм, а механізми роботи взагалі не змінюються. І тому, мовляв потрібно глобально змінити всю структуру спецслужби. І, насамперед, чомусь прибрати зі Служби генеральські звання і взагалі військових. Мовляв, військові звання  стримують працівників спецслужби та не дають нормально працювати, адже являються серйозним важелем психологічного тиску та свого роду шантажем. В особливий період, війни на Сході, ця вимога виглядає особливо дивною, якщо не сказати підозрілою. І посилання на досвід Великої Британії чи Німеччини тут зовсім не доречний – у нас радикально інша історія, менталітет та сформоване сторіччями відношення до людей у погонах – їм довіряють більшість українців.

А як вам інша ініціатива Ступака, яку він агресивно проштовхує – встановлення камер відеоспостереження по всій країні. А для цього провести тендери із закупівлі технічного обладнання. І це , насправді, добра ідея, яка дозволить правоохоронцям створити базу даних осіб.  Але, справа в тому, що Ступак чітко просуває власні інтереси, адже після звільнення з СБУ він досить ефективно зайнявся підприємницькою діяльністю – заснував компанію «Security Agency 1901», яка займається саме виявленням шпигунської техніки в приміщеннях і таке інше. Зрозуміло, що у разі просування ідеї в Парламенті, Ступак застосує всі можливості того ж Смєшка, щоб захопити цей перспективний ринок, а головне отримати доступ до конфіденційної інформації з приватного життя впливових осіб, якою потім можна бути «скористуватися».

Тому коли Ступак-молодший запощує у Фейсі свої думки про шляхи і напрямки реформування СБУ, треба чітко розуміти, хто і чому коментує та критикує діяльність СБУ.

 
 
Close